Współpraca

Kuchnia z tysiąca i jednej nocy powstała z myślą o tym, by przybliżać Orient, jego obyczaje, smaki i zapachy, kulturowe ciekawostki, nieczęsto spotykane w popularnych mediach. To również miejsce dla tych, którzy są ciekawi świata, lubią podróżować, poznawać odmienne kultury i żyć z wyobraźnią. Strona ma niekomercyjny charakter, jestem jednak otwarta na różne formy współpracy wpisujące się w poruszaną tu tematykę.

Doświadczenie zdobyte zarówno na gruncie literackim (recenzje, teksty o Oriencie m.in. dla Teatru NN, Biblionetki, portalu arabia.pl, wydana w 2013 roku nakładem Wydawnictwa Lambook powieść „Zaklinacz słów”, współpraca z miesięcznikiem „Moja Harmonia Życia”), jak i biznesowym (w latach 2009 – 2014 prowadziłam w Lublinie dwa lokale gastronomiczne, Cafe Oriental i Cafe Aladdin), pozwala mi w sposób rzetelny i profesjonalny nawiązywać współpracę w dziedzinach związanych ze stylem życia, podróżami, literaturą i fotografią kulinarną. Wielokrotnie gościłam w różnych rozgłośniach radiowych (Radio Lublin, Radio Free, Radio Centrum, Radio Puławy 24, Radio Plus, II Program Polskiego Radia), i telewizyjnych, przybliżając Orient z innej, mało znanej strony. Moja książka przez ponad dwa miesiące znajdowała się na liście bestsellerów księgarni Matras, zdobyła kilka wyróżnień m.in. tytuł „Najlepszej książki 2013 roku” w plebiscycie portalu granice.pl, była czytana na antenie Polskiego Radia Lublin jako powieść w odcinkach, na jej podstawie powstało także słuchowisko radiowe. Spotkania autorskie, w których wzięłam udział w ciągu trzech ostatnich lat, pozwalają mi w ciekawy, zajmujący sposób opowiadać o kuchni, literaturze i obyczajach Wschodu.

Od ponad dwóch lat moje zdjęcia regularnie ukazują się w magazynie „Moja Harmonia Życia”, gdzie prowadzę kącik kulinarny Kuchnia z 1001 nocy, dwukrotnie trafiały też na okładkę pisma. W maju 2019 r. miałam pierwszą indywidualną wystawę w galerii fotografii Polskiego Radia Lublin, w przygotowaniu jest kolejna wystawa. Od niedawna zaczęłam prowadzić kursy z podstaw fotografii kulinarnej, pierwszy odbył się w marcu br. w TN STUDIO w Lublinie.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.